sprzedaż nieruchomości po rozwodzie

Sprzedaż mieszkania po rozwodzie

[spis_tresci]

Jak szybko i bezpiecznie sprzedać mieszkanie po rozwodzie?

Jak wiadomo rozwód nie należy do najprzyjemniejszych sytuacji, sam w sobie jest wielką rewolucją w życiu byłych małżonków, gdyż muszą się oni rozstać, a na dodatek niesie za sobą wiele innych niezbyt przyjemnych konsekwencji. Konsekwencje rozwodu mogą być między innymi związane z podziałem majątku, w co wchodzi na przykład wspólnie nabyte mieszkanie. Jako doświadczony skup nieruchomości gwarantujemy pełne doradztwo oraz obsługę prawną podczas sprzedaży nieruchomości po lub w trakcie rozwodu. Sprawdź ofertę najlepszego skupu nieruchomości.

Takie wspólnie nabyte przez małżonków mieszkanie należy do obu stron (oczywiście pod warunkiem, że nie podpisali oni tak zwanej intercyzy, czyli umowy o rozdzielności majątkowej). Jeżeli więc mąż i żona nabyli swą nieruchomość już po zawarciu związku małżeńskiego, to mieszkanie wchodzi w skład ich wspólnego majątku. W sytuacji kiedy zapadnie już decyzja o rozwodzie, taki lokal zaczyna stwarzać niemałe problemy, gdyż w takim przypadku powstaje konieczność podziału majątkowego. Nie zapomnijmy jednak, że aby taki podział był w ogóle możliwy, to wyrok sądowy musi zostać uprawomocniony. Podział majątkowy musi być dokonany w formie aktu notarialnego. 

Poznaj opinię naszych klientów o naszym skupie.

sprzedaż nieruchomości po rozwodzie

Co więc zrobić ze wspólnym mieszkaniem?

Najlepszym wyjściem jest jednak uniknięcie egzekucji praw na drodze sądowej, gdyż jest to możliwe. Wystarczy tylko aby małżonkowie doszli do porozumienia dogadując się w sprawie mieszkania we własnym zakresie. Oczywiście często jest to trudne, gdyż ciężko dojść do porozumienia, szczególnie gdy chodzi o podział dorobku całego życia. Okazuje się jednak, że dogadanie się jest najkorzystniejszym wyjściem dla obu stron. Małżonkowie mogą się wtedy zdecydować na odkupienie udziałów w nieruchomości przez jednego z nich, a następnie sprzedaż mieszkania, albo sprzedaż swoich udziałów profesjonalnej firmie skupującej nieruchomości zadłużone – taką firmą jesteśmy my. Jeżeli jednak obie strony nie dojdą do porozumienia, sprawa kontynuowana jest na drodze sądowej.

Oczywiście jak już mówiliśmy lepszą opcją będzie dojście do porozumienia unikając tym samym egzekucji praw w sądzie. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazać się może nasza oferta dotycząca skupu mieszkań po rozwodzie, bądź też skupu udziałów w mieszkaniach. Jeżeli na takim mieszkaniu ciążą długi, można mieć problemy z ich spłatą i grozić nam będzie interwencja komornika. Zaleca się wtedy udanie do profesjonalnego skupu mieszkań z komornikiem.

Masz zamiar sprzedać udziały w mieszkaniu, lub mieszkanie, które nie jest tylko Twoje, ale i Twojego byłego małżonka? Skontaktuj się z nami przez telefon, lub mailowo. Oferujemy najkorzystniejsze ceny zgodne z cenami rynkowymi, całkowicie bezpłatną wycenę, oraz wypłacenie należności za transakcję w gotówce do ręki, bądź przelewem na wskazane przez Klienta konto w ciągu 24 godzin od podpisania z nami umowy.

Ile zarobię na sprzedaży mojego mieszkania?

Oczywiście nie ma nic dziwnego w tym, że nasz Klient oczekuje jak największego zysku i doskonale to rozumiemy. Nasza oferta dotycząca skupu mieszkań po rozwodzie jest jedną z najkorzystniejszych na rynku nieruchomości. Kwota za sprzedawane mieszkanie zależeć będzie od bezpłatnej wyceny, która zostanie sporządzona przez naszego eksperta. Co bierze pod uwagę specjalista, który przygotowuje taką wycenę? Czynników wpływających na wycenę mieszkania jest kilka, należy do nich wielkość lokalu, jego stan techniczny, zastosowana do jego budowy technologia, oraz zdatność do zamieszkania.

 

Chciałbym sprzedać swoje mieszkanie po rozwodzie, lecz nie wiem czy to bezpieczne i legalne

Wszelkie prowadzone przez nas transakcje skupu mieszkań, oraz skupu udziałów są w pełni legalne i zgodne z obecnie obowiązującym polskim prawem. Nasza firma skupująca mieszkania jest firmą znaną na rynku nieruchomości, posiadającą wieloletnie doświadczenie w dziedzinie skupu mieszkań. Nasi Klienci szanują i cenią nas za szybki czas przeprowadzania transakcji, korzystne wyceny mieszkań, dogodne warunki współpracy, a przede wszystkim przejrzystość działania i dobre relacje z osobami, które zdecydowały się na skorzystanie z naszej oferty dotyczącej skupu mieszkań. Dobre opinie Klientów o naszej firmie wynikają także z dbałości o bezpieczeństwo przeprowadzanych przez nas transakcji na wszystkich etapach sprzedaży, oraz wypełniania niezbędnych do sprzedaży mieszkania formalności. Po załatwieniu wszystkich formalności Klient podpisuje z nami umowę u notariusza, a następnie otrzymuje pieniądze za transakcję w gotówce do ręki, albo przelewem na wskazane przez niego konto w ciągu 24 godzin od podpisania umowy.

Chcesz sprzedać mieszkanie po rozwodzie lub udziały w mieszkaniu? Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową, a nasz ekspert przeprowadzi wycenę Twojego mieszkania, która jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Jeżeli zgodzisz się na skup mieszkania, bądź udziałów kupimy je, a należność za nie otrzymasz w gotówce do ręki albo przelewem na Twoje konto w ciągu 24 godzin od sfinalizowania umowy. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, zobacz artykuł o tym kiedy i czy warto skorzystać z usług firmy skupującej mieszkania.