121519894_presentation-wide

Sprzedaż nieruchomości z komornikiem

Niestety często zdarza się, że poprzez różne sytuacje w naszym życiu nie jesteśmy w stanie spłacać zobowiązań pieniężnych, które na nas ciążą, co skutkuje zajęciem komorniczym. Wydawać by się mogło, że jest to sytuacja bez wyjścia i zostaniemy bez dachu nad głową. Wiele osób decyduje się na drastyczne kroki w formie wyprzedaży własnego majątku, by spłacić choćby część zadłużenia. Nie jest to konieczne, ponieważ istnieje inna możliwość na pozbycie się zadłużenia, spłatę komornika oraz zakup nowej nieruchomości. Najprościej mówiąc - istnieje szansa na nowy, lepszy start. Dlatego trzeba najpierw zastanowić się nad tym, czy interwencja skupu jest w ogóle potrzebna.

Spis Treści

[spis_tresci]

Sprzedaż mieszkania z komornikiem

Sprzedaż jakiejkolwiek nieruchomości z komornikiem różni się od sprzedaży zwyczajnej sprzedaży. Należy wykonać kilka kroków dodatkowych:

 • Kontaktujemy się z komornikiem i informujemy go o chęci sprzedaży nieruchomości oraz uzyskujemy informację o wielkości zadłużenia
 • Koniecznie spłacamy zadłużenie w całości
 • Występujemy o zaświadczenie informujące o spłacie zadłużenia
 • Występujemy o wykreślenie z księgi wieczystej zajęcia komorniczego
 • Zawieramy końcowa umowę kupna - sprzedaży
 • Czy można sprzedać nieruchomość z komornikiem

 

sprzedaż z komornikiem

 

Komornik, który zajął naszą nieruchomość, nie oznacza dla nas końca świata. Niema konieczności sprzedaży rzeczy wartościowych, brania dodatkowych kredytów i pożyczek na jego spłatę.  Otóż istnieje możliwość sprzedaży nieruchomości, którą zajął. Sprzedaż mogłaby wydawać się skomplikowana i zbyt trudna dla zwykłego niedoświadczonego laika. Jeśli nie czujemy się na siłach, by samemu przeprowadzić taką transakcję, można skorzystać z pomocy agencji zajmującej się skupem nieruchomości z komornikiem. Doświadczeni pracownicy oferują nam bezpłatną wycenę, pomoc w skompletowaniu potrzebnych dokumentów, porady radców prawnych oraz doprowadza do końca cały proces sprzedaży. Pieniądze wypłacane są równie szybko, bo już w ciągu 24 godzin od podpisania umowy u notariusza. Zobacz artykuł pokazujący koszty sprzedaży mieszkania aby sprawnie dobrać cenę do nieruchomości.

Jak sprzedać nieruchomość z komornikiem

Sprzedaż nieruchomości z komornikiem przeprowadza się w kilku etapach. Przede wszystkim konieczne jest zawiadomienie o swoich planach komornika, który wystawi nam dokument o stanie zadłużenia i poda nam numer rachunku, na który należy spłacić zadłużenie. Należy jednak pamiętać, że nie można spłacić go w częściach, musi być to jednorazowa, całościowa wpłata. Gdy sprzedamy zadłużona nieruchomość, kwota długu wpłacona jest na konto wierzyciela, natomiast pozostałą część otrzymuje sprzedający.

Gdy zadłużenie zostanie pokryte, egzekucja zostanie zakończona. Jeśli jednak dłużnik nie ureguluje długu to komornik w dalszym ciągu będzie przeprowadzał egzekucje, znaczy to, że nowy właściciel stanie się tak zwanym dłużnikiem rzeczowym.

Jak sprzedać nieruchomość z komornikiem i hipoteką

Sytuacja jest bardziej skomplikowana, jeśli nasza nieruchomość nie tylko posiada zajęcie komornicze, ale ciążą na niej także nie spłacane hipoteki. W takiej sytuacji również możemy ją sprzedać, jednak konieczne jest pozyskanie zaświadczenia zwanego promesą. Wystawia je wierzyciel hipoteczny i jak w przypadku komornika, określa ono stan zadłużenia i posiada numer rachunku bankowego, na który należy dokonać wpłaty. Po uregulowaniu zadłużenia sprzedający uzyskuje zgodę na wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej.

Jeśli nasza nieruchomość na sprzedaż posiada komornika i hipotekę jednocześnie, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest spisanie umowy kupna - sprzedaży w taki sposób, by kupujący pokrył oba zadłużenia w całości, a nam wypłacił pozostałą część ceny.

Podsumowując musimy dopełnić kilka ważnych kroków w celu sprzedaży nieruchomości z komornikiem i hipoteką:

 • Zawieramy przedwstępną umowę z kupującym
 • Kupujący załatwia wszystkie formalności, na przykład z bankiem, w którym chce zaciągnąć kredyt
 • Podpisujemy akt notarialny sprzedaży
 • Wystosowujemy wniosek o zmiany w księdze wieczystej, robimy to za pomocą notariusza
 • Spłacamy dług w całości, a sami otrzymujemy pozostałą część kwoty
 • Wystosowujemy wniosek do banku o zwolnienie hipoteki, dokument dostanie kupujący

Komu sprzedać nieruchomość z komornikiem?

Taką nieruchomość może kupić każdy potencjalny Kowalski. Należy jednak wziąć pod uwagę, że znalezienie kupca z tak skomplikowaną sytuacja prawną nie jest proste i może zająć nie tylko kilka miesięcy, ale nawet rok. Jest to duży problem, jeśli zależy nam na czasie. Dodatkowym obciążeniem jest skomplikowana procedura dla niedoświadczonego sprzedającego, który musi zająć się nie tylko wyceną, wykonaniem zdjęć czy zamieszczeniem ogłoszenia, ale co najtrudniejsze to na jego głowie jest skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów. Konieczne jest w tym celu odwiedzenie kilku urzędów.

Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z firmy zajmującej się skupem nieruchomości z komornikiem. Jedyną różnicą w takiej sprzedaży jest czas jej sfinalizowania. Dzieje się tak choćby dlatego, że w profesjonalnej agencji pracują doświadczeni pracownicy, którzy najprawdopodobniej od kilku lat zajmują się tego typu transakcjami. Dzięki temu mamy pewność, że sprzedaż zostanie przeprowadzona w ekspresowym tempie, bezpiecznie i zgodnie z prawem. Do dyspozycji klientów najczęściej są także radcy prawni i notariusz, którzy bardzo chętnie pomogą w kompletowaniu dokumentów. Innym, najważniejszym plusem skorzystania z usług agencji jest szybka spłata zadłużenia i wypłata pozostałej części gotówki do ręki lub na konto, wedle uznania klienta. Sama wypłata nie trwa dłużej jak 24 godziny od momentu podpisania umowy kupna - sprzedaży. Aby do sprzedaży mogło dojść oczywiście najpierw trzeba odpowiednio wycenić nieruchomość

Egzekucja komornicza

egzekucja komornicza

 

Egzekucja komornicza przeprowadzona jest od momentu, w którym bank z powodu braku spłaty rat wypowie nam umowę.  komornik wyznacza datę licytacji, jeśli do niej dojdzie to będziemy po prostu stratni. Czemu? Ponieważ sprzedaż w takiej sytuacji jest najzwyczajniej nieopłacalna, nieruchomość zostanie sprzedana za niższą cenę niż rynkowa.

Dlatego też najważniejszy jest czas. Szybka decyzja o sprzedaży zadłużonej nieruchomości pozwoli nam uzyskać cenę zgodną z rynkiem, a po spłacie długu otrzymamy pozostałą część do naszej dyspozycji. Dzięki temu będziemy mieli także możliwość zakupienia tańszego mieszkania, jest to nowy start w życie bez długów i komornika.

Dziedziczenie nieruchomości z długami

Dziedziczenie wszelkiego majątku nie zawsze jest tak przyjemne, jakby się mogło wydawać. Zdarza się także, że dziedziczymy na przykład nieruchomość z długiem. Prawdziwy problem pojawia się w momencie, gdy spadkobierca w odpowiednim czasie nie zrzekł się dziedziczenia. Najczęściej dzieje się tak, gdy niema on świadomości, że nieruchomość jest objęta zadłużeniem. Jeśli minie już czas, w ciągu którego możemy odrzucić spadek to nie należy się martwić. Z pomocą przychodzi na agencja zajmująca się skupem nieruchomości z komornikiem lub długiem. Najbezpieczniejszym sposobem na szybkie pozbycie się długu i mieszkania jest jej sprzedaż.

Dzięki takiej transakcji dług zostanie spłacony, a my otrzymamy pozostałą część kwoty.

Gdzie szukać pomocy?

W sytuacji, gdy nasz dom został zajęty przez komornika z pomocą przyjdzie nam firma, która zajmuje się skupem zadłużonych nieruchomości. Przede wszystkim ma ona długoletnie doświadczenie w negocjacjach z wierzycielami, co jest bardzo ważne. Jeśli więc grozi nam licytacja komornicza naszego gospodarstwa domowego i istnieje prawdopodobieństwo, że stracimy dach nad głową to najważniejsze jest szybkie działanie. Gdy licytacja się odbędzie, nie będziemy mogli już nic zrobić. Aby sprzedaż odbyła się w ekspresowym tempie najbezpieczniej będzie skontaktować się z firmą, która zajmuje się skupem nieruchomości z problemami. Dzięki niej szybko zapomnimy o zadłużeniu, komornikach, hipotece i będziemy mogli zacząć życie od nowa. Jednak komornik kiedy zajmie naszą nieruchomość, warto wiedzieć Jakie są koszty zajęcia naszej nieruchomości przez komornika.

pomoc w skupie zadłużonej nieruchomości

 

Podsumowanie

Gdy nasza nieruchomość jest zajęta przez komornika, to przede wszystkim należy wiedzieć, że nie jest to sytuacja bez wyjścia. Istnieje możliwość jej sprzedaży, konieczne jest jednak dopełnienie dodatkowych formalności. Bardzo ważny jest również czas, który działa na naszą niekorzyść. Sprzedaż na własną rękę najprawdopodobniej potrwa kilka miesięcy, zdarza się, że są to lata. Najbezpieczniej będzie skorzystać z agencji zajmującej się skupem nieruchomości z komornikiem, która zapewni nam pomoc przy skompletowaniu dokumentów czy porady radców prawnych. Jednym słowem zajmą się wszystkim, a cała transakcja będzie przeprowadzona ekspresowo!

Poznaj opinię tysięcy zadowolonych klientów.